Kategorie: >> Poradenská služba

Péče o vlasy v zimním období

Péče o vlasy v zimním obdobíO naše vlasy se musíme starat celý rok, nejen v létě, kdy jsou vlasy vysušené od sluníčka.

V zimním období našim vlasům neprospívá zejména střídání nižších a vyšších teplot, jako přechody zvenčí do tepla a naopak, přetopené kanceláře nebo mrazivý vítr na sjezdovkách.

Pokud nepoužíváte pokrývku hlavy a na vlasy vám nasněží nebo vám vlasy namrznou, po vstupu dovnitř nechte namrzlý sníh na vlasech volně rozpustit (nesnažte se zmrzlý vlas česat nebo foukat, tím byste mohli vlas polámat) a až poté je lehce vysušte ručníkem a přefoukejte.

Vlas v zimě potřebuje speciální regeneraci. Doporučujeme se raději obrátit na svého kadeřníka, který vám odborně poradí a vybere vhodné vlasové přípravky na zimní období. Každý vlas je jiný a chová se jinak v létě a jinak v zimě. Z tohoto důvodu některé zákaznice (a zákazníci) by měli používat odlišné přípravky na  zimní a letní období. U někoho postačí vyměnit šampon nebo krém, u jiných vlasů se musí přidat ochranné oleje, maska na zábal nebo výživné ampule.                                     

V dnešní pokročilé době máme již na trhu přípravky s aganovým olejem, které jsou vhodné pro vlasy jak v letním tak i v zimním období. Jednou z jejich složek je bio-arganový olej, který vlasy hydratuje, vyživuje a dodává jim na objemu. Je zejména vhodný pro suché, krepaté a křehké vlasy bez lesku.

Bio-arganový olej obsahuje vitamíny A, E, F, antioxidanty bojující proti volným radikálům, esenciální mastné kyseliny, kyselinu linolovou a linoleovou, Omega 3 a Omega 6. Další jejich složkou je mléčný výtažek z Aloe Vera, který obsahuje více než 200 aktivních molekul, včetně aminokyselin, minerálů a vitamínů B, C a E.

Díky těmto složkám se vlasy dobře rozčesávají, jsou pružné, hedvábné; vlasová pokožka se zklidní, vyčistí a posílí.

Takže, milé zákaznice, nepodceňujte zimní období a navštivte nás - kadeřnice - pro odbornou radu.